کشتی گیلان

آخرین اخباراز ورزش کشتی در استان گیلان

نفرات برتر رقابت های انتخابی تیم های کشتی نیروهای مسلح مشخص شدند. 1396

  • نفرات برتر رقابت های انتخابی تیم های کشتی نیروهای مسلح مشخص شدند.

    به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های انتخابی تیم های کشتی نیروهای مسلح برای حضور در مسابقات جهانی سیزم در روز (سه شنبه4/5/96) در محل خانه کشتی شماره 2 تهران برگزار شد.

    اسامی نفرات برتر به شرح زیر است:

    کشتی آزاد:
    57 کیلوگرم: 1- محمد طهماسبی زاده (ناجا) 2- صابر خانجان (ناجا) 3- رضا اسدی پور (ارتش) و مصطفی دامادی (بسیج)
    61 کیلوگرم: 1- محمد ملکی (بسیج) 2- محمد نامجومطلق (ارتش) 3- ابوالفضل بداغی (ناجا) و پژمان تقی پور (ارتش)
    65 کیلوگرم: 1- مهران نصیری (بسیج) 2- پیمان بیابانی (ارتش) 3- میثم حیدری (بسیج) و نوید زنگنه (ارتش)
    70 کیلوگرم: 1- محمد یوسفی (ناجا) 2- فرزاد کولیوند (ناجا) 3- سید سجاد محمدی (بسیج) و رضا سیفی (ارتش)
    74 کیلوگرم: 1- رضا افضلی (ارتش) 2- مسعود کمروند (بسیج) 3- سید علی موسوی (ارتش) و مرتضی میرزایی (ارتش)
    86 کیلوگرم: 1- رضا مظفری (بسیج) 2- وحید شاه محمدی (ارتش) 3- محمدحسین میرباغبان (ناجا) و مصطفی قیاسی (ارتش)
    97 کیلوگرم: 1- حسین شهبازی (ارتش) 2- جلیل پیرمردی (بسیج) 3- سید علی عبدالهی (سپاه) و علی شعبانی (بسیج)
    125 کیلوگرم: 1- امین طاهری (ارتش) 2- محسن سیر (ناجا) 3- علی اصغر اکبری زرین کلائی (ناجا) و محمد مرادی (سپاه)


    کشتی فرنگی:

    59 کیلوگرم: 1- محمد نوربخش (ارتش) 2- مهدی قادری (ارتش) 3- فرامرز پیامی (ناجا) و فرشاد عیسوند (بسیج)
    66 کیلوگرم: 1- محسن حاجی پور (ارتش) 2- بهروز ملکی (بسیج) 3- محسن طاهری کلی (ناجا) و سینا رجبی (ناجا)
    71 کیلوگرم: 1- برومند اصلانی (بسیج) 2- مجید خلیلی (ارتش) 3- مهدی مرادحاصلی (ارتش) و سامان نجم سهیلی (بسیج)
    75 کیلوگرم: 1- پژمان پشتام (بسیج) 2- وحید بابایی جعفری (ناجا) 3- رضا اکرمی (وزارت دفاع) و کریم کعب عمیر (ارتش)
    80 کیلوگرم: 1- علی شریفی (ارتش) 2- هادی علیزاده (بسیج) 3- حمید شکوهی (ارتش) و سید احسان موسوی (بسیج)
    85 کیلوگرم: 1- مهدی فلاح (ارتش) 2- سید امیر نرگسی مطلق (بسیج) 3- میثم ترکمان (ناجا) و ابوالفضل فلاح دوست (ارتش)
    98 کیلوگرم: 1- علی اکبر حیدری (بسیج) 2- مهدی کشاورز (ناجا) 3- محمدرضا دیارخواه (ارتش) و پوریا نادری (ارتش)
    130 کیلوگرم: 1- آرمان نظری (ارتش) 2- علی بهرامی (سپاه) 3- حمید بیک محمدی (بسیج) و صمد کاظمی (بسیج)

    رقابت های جهانی کشتی نیروهای مسلح (سیزم) اواخر شهریورماه در کشور لیتوانی برگزار می شود.

  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٥:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٥/٦
تگ ها :

رقابت های کشتی آزاد وفرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا- تایلند2017

تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز قهرمان رقابت های آسیایی تایلند شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا در سال 2017 روزهای 31 تیر و اول مردادماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان 46، 54، 85 و 100 کیلوگرم صاحب مدال طلا، مرتضی پورمرتضوی و میثم زارع در اوزان 58 و 76 کیلوگرم صاحب مدال نقره و مهدی ویسی و سید مبین حسینی در اوزان 42 و 69 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد و با 79 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

رده بندی تیمی: 1- ایران 79 امتیاز 2- هند 72 امتیاز 3- قزاقستان 72 امتیاز 4- ژاپن 63 امتیاز 5- ازبکستان 58 امتیاز 6- قرقیزستان 58 امتیاز


تیم کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان با کسب 3 مدال طلا، 5 نقره و یک برنز عنوان قهرمانی رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا در تایلند را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی فرنگی نوجونان قهرمانی آسیا در سال 2017، روزهای 29 و 30 تیرماه در شهر بانکوک تایلند برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب 3 مدال طلای محمد حسینوند، علی کبیری و سید مجتبی حسینی در اوزان 54، 69 و 100 کیلوگرم، 5 مدال نقره میلاد رضانژاد حسینوند، محسن مدهنی، مصطفی کایدخورده، مهران سعادتی فر و محمد نصرتی در اوزان 50، 58، 63، 76 و 85 کیلوگرم و یک مدال برنز محمد کریمی نیا در وزن 42 کیلوگرم و با 87 امتیاز به عنوان قهرمانی رسید.

رده بندی تیمی: 1- ایران 87 امتیاز 2- قزاقستان 77 امتیاز 3- قرقیزستان 75 امتیاز 4- هند 65 امتیاز 5- کره جنوبی 53 امتیاز 6- ازبکستان 53 امتیاز 7- ژاپن 49 امتیاز




  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٥:٢٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٥/٦
تگ ها :

کلاس جدول نویسی کشتی شهریورماه در استان گیلان برگزار می شود.

کلاس جدول نویسی کشتی مرداد و شهریورماه در استان های البرز و گیلان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، دوره جدول نویسی (بخش مردان) کشور در استان گیلان برگزار می شود.
شرایط و ضوابط شرکت در این کلاس به شرح زیر است:

شرایط شرکت در کلاس:
1- داشتن دامنه سنی 18 تا 50 سال
2- حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

موضوع های آموزش و آزمون:
1- آموزش برنامه ریزی جدول به دو مدل سنتی و نرم افزاری طبق آخرین مقررات UWW و مدیریت برگزاری مسابقات.
2- آزمون از مباحث ارائه شده توسط مدرس در طول دوره.

مدارک مورد نیاز: 
اسکن مدارک بر روی CD با پسوند jpg  شامل: 1- معرفی نامه از هیأت استان مربوط 2- شناسنامه 3- کارت ملی 4- عکس پرسنلی 5- آخرین مدرک تحصیلی.

لوازم مورد نیاز: 
یک عدد رایانه شخصی (لپ تاپ) همراه با فلش مموری (نصب نرم افزار google chrome الزامی است).

تاریخ برگزاری کلاس: از ساعت 8 صبح تا 6 عصر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه 1 تا 3 شهریورماه 1396.
مکان برگزاری: استان گیلان، رشت، مجموعه ورزشی شهید عضدی، مهمانسرای المپیک.
مسئولیت قانونی مخدوش بودن یا جعل هریک از مدارک مورد اشاره به عهده مسئولان هیأت کشتی استان معرف و فرد صاحب اسناد خواهد بود.
یادآور می شود در صورت ناقص بودن مدارک به هیچ وجه از متقاضیان حضور در کلاس، ثبت نام به عمل نمی آید.
برای هماهنگی های لازم (هزینه های اسکان و تغذیه) آقای اصغری 09111310782 آماده پاسخ گویی می باشد.

همچنین کلاس جدول نویسی بانوان کشور روزهای 9 تا 11 مردادماه در استان البرز برگزار می شود. 
متقاضیان برای هماهنگی های لازم (هزینه های اسکان و تغذیه) خانم میرزایی با شاره تلفن 09125646557 تماس حاصل نمایند.
  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٥:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٥/٦
تگ ها :

تقویم کارگاه دانش افزایی مربیان کشتی آزاد در منطقه شمال غرب (گیلان)اعلام شد

تقویم کارگاه دانش افزایی مربیان کشتی آزاد در منطقه شمال غرب کشور از سوی انستیتو کشتی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، برای بالا بردن دانش فنی و نظری مربیان کشتی کشور، کارگاه های دانش افزایی مربیان درجه ملی و ملی ستاره دار را در سال 1396 به صورت استانی برگزار می شود و کلیه مربیان موظف هستند هر سال در یک کارگاه دانش افزایی که توسط انستیتو بین المللی فدراسیون کشتی برگزار می گردد شرکت نمایند تا جواز حضور در کلاس کنترل مربیان را به دست آورند.

تقویم کارگاه های دانش افزایی منطقه شمال غرب کشور برای مربیان درجه ملی و ملی ستاره دار در رشته کشتی آزاد به شرح زیر است:

1- آذربایجان غربی (ارومیه) – سه شنبه و چهارشنبه 10 و 11 مردادماه 96 (یک کارگاه 2 روزه)
2- آذربایجان شرقی (تبریز) – جمعه و شنبه مورخ 13 و 14 مردادماه 96 (یک کارگاه 2 روزه)
3- اردبیل – دوشنبه و سه شنبه مورخ 16 و 17 مردادماه (یک کارگاه 2 روزه)
4- گیلان (رشت) – پنج شنبه و جمعه مورخ 19 و 20 مردادماه (یک کارگاه 2 روزه)

برنامه کارگاه های دیگر استان ها در رشته آزاد و فرنگی متعاقبا اعلام خواهد شد.
  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٥:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٥/٦
تگ ها :

نتایج کامل رقابت های بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان جام یادگار امام (ره)قم/1396

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، سومین دوره رقابت های بین المللی کشتی فرنگی نوجوانان جام یادگار امام (ره) از امروز (جمعه) با حضور 13 تیم خارجی و 5 تیم داخلی در سالن شهید حیدریان شهر قم برگزار شد.

رده بندی تیم های برتر و نتایج کامل این رقابت ها به شرح زیر است:

رده بندی تیمی: 1- ایران الف 2- آذربایجان 3- ترکیه 4- ارمنستان 5- ایران ب 6- ایران توسعه 7- ایران ج 8- تاجیکستان

نتایج مسابقات:

دیدار فینال: ایران الف 7- آذربایجان 3
دیدار رده بندی: ترکیه 6- ارمنستان 4
کسب مقام پنجم: ایران ب 6- ایران توسعه 4
کسب مقام هفتم: ایران ج 8- تاجیکستان 2

دیدارهای نیمه نهایی:

ایران الف 9- ارمنستان یک
آذربایجان 6- ترکیه 4

دیدار برای حضور در مسابقات پنجم تا هفتم:

ایران ب 7- ایران ج 3
ایران توسعه 7- تاجیکستان 3

تیم های برتر گروه ها در پایان دیدار های مقدماتی:

گروه یک: 1- ایران الف 2- ایران ب
گروه دو: 1- ارمنستان 2- ایران ج
گروه سه: 1- ترکیه 2- ایران توسعه
گروه چهار: 1- آذربایجان 2- تاجیکستان

نتایج دیدارهای مقدماتی:

گروه یک:

ایران الف 8- ایران ب 2
قرقیزستان 7- فنلاند 3
ایران ب 9- فنلاند یک
ایران الف 10- گرجستان صفر
ایران الف 9- قرقیزستان یک
ایران ب 9- گرجستان یک
ایران الف 8- فنلاند 2
گرجستان 8 – قرقیزستان 2
ایران ب 10- قرقیزستان صفر
فنلاند 7 – گرجستان 3


گروه دو:

ارمنستان 6- بلغارستان 4
ارمنستان 8- ایران ج 2
ایتالیا، برنده 5- استان قم 5 (امتیاز مثبت 22 به 19 به سود ایتالیا)
ایران ج 9- قم یک
ارمنستان 10- ایتالیا صفر
ایران ج 6- بلغارستان 4
ارمنستان 9- قم یک
ایران ج 8- ایتالیا 2
بلغارستان 9- ایتالیا یک
بلغارستان 6- قم 4


گروه سه:

ترکیه 7- ایران توسعه 3
اوکراین 6- غرب آسیا 3 (دو تیم در یک وزن کشتی گیر نداشتند)
ایران توسعه 10 – غرب آسیا صفر
ترکیه 10- اوکراین صفر
ترکیه 9- غرب آسیا یک
ایران توسعه 10- اوکراین صفر


گروه چهار:

آذربایجان 10- عراق صفر
تاجیکستان 6- صربستان 4
آذربایجان 8- تاجیکستان 2
عراق 7- صربستان 3
آذربایجان 10- صربستان صفر
تاجیکستان 6- عراق 4

  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٤:۱٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱۱
تگ ها :

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور در تبریز/1396

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور روزهای 22 تا 27 مردادماه در سالن شهید پورشریفی شهر تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، شرایط و برنامه برگزاری این مسابقات به شرح زیر است:

الف – اوزان ، شرایط و برنامه برگزاری مسابقات رده سنی خردسالان: 
1) مسابقات در اوزان 28 تا30-32-35-38-42-47-53-59-66-73-73تا85 کیلوگرم برگزار خواهد شد.
2) کشتی گیران متولد 10/10/1384 لغایت 11/10/1382 مجاز به شرکت در این مسابقات می باشند.
3) برنامه برگزاری مسابقات: 

ردیف

جدول زمان بندی

مورخ

ساعت

محل

1

پذیرش تیم ها

22/05/1396

17:00-14:00

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

2

کلینیک داوران

22/05/1396

17:00-16:00

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

3

کلینیک مربیان

22/05/1396

18:00- 17:00

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

4

وزن کشی اوزان 30-35-42-53-66-85 کیلوگرم (آزاد و فرنگی)

23/05/1396

08:00- 07:30

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

5

مسابقات اوزان 30-35-42-53-66-85   کیلوگرم (آزاد و فرنگی)

23/05/1396

13:30- 10:00

20:00- 15:30

سالن شهید پورشریفی تبریز

6

وزن کشی اوزان   32-38-47-59-73 کیلوگرم(آزاد و فرنگی)

24/05/1396

08:00- 07:30

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

7

مسابقات اوزان   32-38-47-59-73 کیلوگرم(آزاد و فرنگی)

24/05/1396

13:30- 10:00

19:00- 15:00

سالن شهید پورشریفی تبریز



ب – اوزان ، شرایط و برنامه برگزاری مسابقات رده سنی نونهالان:  
1) مسابقات در اوزان 29تا32-35-38-42-47-53-59-66-73-73تا85 و 100 کیلوگرم برگزار خواهد شد.
2) کشتی گیران متولد 10/10/1382 لغایت 11/10/1380 مجاز به شرکت در این مسابقات می باشند.
3) برنامه برگزاری مسابقات:


ردیف

جدول زمان بندی

مورخ

ساعت

محل

1

پذیرش تیم ها

25/05/1396

17:00-14:00

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

2

کلینیک داوران

25/05/1396

17:00-16:00

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

3

کلینیک مربیان

25/05/1396

18:00- 17:00

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

4

وزن کشی اوزان 32-38-47-59-73 کیلوگرم (آزاد و فرنگی)

26/05/1396

08:00- 07:30

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

5

مسابقات اوزان 32-38-47-59-73 کیلوگرم (آزاد و فرنگی

26/05/1396

13:30- 10:00

20:00- 15:30

سالن شهید پورشریفی تبریز

6

وزن کشی اوزان   35-42-53-66-85 کیلوگرم(آزاد و فرنگی)

27/05/1396

08:00- 07:30

پایگاه دوم شکاری شهید فکوری تبریز

7

مسابقات اوزان 35-42-53-66-85 کیلوگرم(آزاد و فرنگی)

27/05/1396

13:30- 10:00

19:00- 15:00

سالن شهید پورشریفی تبری


ج - مدارک لازم جهت شرکت در این مسابقات:
1. اصل شناسنامه و کارت ملی  2. بیمه ورزشی سال 1396   3. معرفی نامه هیات کشتی استان مربوطه
4. مدارک ثبت نام دریافت کارت ملی کشتی 
(بدیهی است در صورت عدم ارائه مدارک فوق، از پذیرش و شرکت افراد جلوگیری خواهد شد.)

د- امتیازات:
1) به نفرات اول تا سوم این مسابقات در هر رده حکم و مدال اهداء خواهد شد.
2) به تیم های اول تا سوم این مسابقات در هر رده کاپ قهرمانی اهداء خواهد شد.
هـ- : سایر موارد : 
1. کلیه هزینه های اسکان و تغذیه نفرات شرکت کننده در رقابت های خردسالان از شام مورخه 22/05/96 لغایت صبحانه 25/05/96 بعهده میزبان خواهد بود. مسئول پذیرش: آقای فرج‌زاده 09141005071(تذکر: زمان تخلیه محل اسکان (خوابگاه) راس ساعت 09:00 صبح روز چهارشنبه مورخ 25/05/96 می باشد)
2. کلیه هزینه های اسکان و تغذیه نفرات شرکت کننده در رقابت های نونهالان از شام مورخه 25/05/96 لغایت صبحانه 28/05/96 بعهده میزبان خواهد بود. مسئول پذیرش: آقای فرج‌زاده 09141005071(تذکر: زمان تخلیه محل اسکان (خوابگاه) راس ساعت 09:00 صبح روز شنبه مورخ 28/05/96 می باشد)
3. حضور کلیه مربیان هریک از رده ها در کلینیک مربیگری مربوطه الزامی است و از فعالیت مربیانی که در این کلینیک حضور نداشته باشند در کنار تشک به عنوان کوچینک جلوگیری بعمل خواهد آمد.
4. کلیه استانها موظفند حداکثر تا تاریخ 12/05/96  نسبت به اعلام آمادگی و ارائه اسامی نفرات شرکت کننده به فدراسیون کشتی اقدام نمایند.  
5. کلیه استانها به منظور دریافت آیدی کارت می باید نسبت به تهیه یک جدول از اطلاعات اعضای تیم های خود (به شرح ذیل) در یک فایلWord  و ارسال آن حداکثر تا تاریخ 14/05/1396 به پست الکترونیکی فدراسیون(به آدرسkoshti.iran@gmail.com) اقدام نمایند. بدیهی است در غیر اینصورت از پذیرش تیم‌ها جلوگیری خواهد شد.

وزن

نام و نام خانوادگی

تاریخ تولد

شماره شناسنامه

محل صدور

کد ملی

نام پدر

شماره تلفن

عکس 4 *3

 

 

 

 

 

 

 

 

 



6. کلیه سرپرستان تیم های شرکت کننده در رقابت های خردسالان موظفند مدارک کشتی گیران شرکت کننده را از ساعت 14:00 لغایت 17:00 روز 22/05/96 جهت کنترل و ثبت نام به دبیرخانه فنی مسابقات تحویل نمایند.
7. کلیه سرپرستان تیم های شرکت کننده در رقابت های نونهالان موظفند مدارک کشتی گیران شرکت کننده را از ساعت 14:00 لغایت 17:00روز 25/05/96 جهت کنترل و ثبت نام به دبیرخانه فنی مسابقات تحویل نمایند.

  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٤:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٦/٤/۱۱
تگ ها :

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان- آمریکا/2015

در پایان چهل و ششمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان که روزهای 16 تا 22 شهریورماه در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار شد، تیم کشورمان با کسب 2 مدال نقره، 2 برنز و 48 امتیاز بعد از روسیه، برای هفتمین بار نایب قهرمان شد.



به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، تیم کشورمان در حالی عنوان نایب قهرمانی سال گذشته خود را تکرار کرد که با تیمی جوان از دل مسابقات انتخابی و دگرگون شده گام به این رقابت‌ها گذاشته بود و 6 کشتی‌گیر ایران برای نخستین بار حضور در میدان جهانی بزرگسالان را تجربه می‌کردند. 

امسال تیم ایران با دو مدال نقره، دو مدال برنز و دو مقام پنجمی و کسب پنج سهمیه از مجموع شش سهمیه به کار خود پایان داد. و نسبت به سال گذشته 3 امتیاز بیشتر به دست آورد و فاصله امتیازی ایران نسبت به روسیه 4 امتیاز کاهش یافت.

تیم های آذربایجان، گرجستان و مغولستان نیز 4 سهمیه، تیم های آمریکا و ترکیه 2 سهمیه و تیم های کره شمالی، قزاقستان، ایتالیا، ازبکستان، هند، فرانسه، بلغارستان، اوکراین و ارمنستان نیز یک سهمیه المپیک را در رقابت های جهانی کسب کردند.

طبق برنامه اعلامی اتحادیه جهانی کشورها برای کسب سهمیه المپیک سه فرصت دیگر دارند که می توانند در مسابقات قاره ای (فینالیست ها)، مسابقات گزینشی مغولستان (3 نفر برتر) و مسابقات گزینشی ترکیه (فینالیست ها) شرکت نمایند.


برنامه مسابقات گزینشی که تیم های ایران می توانند در آن شرکت کند، به شرح زیر است:

27 تا 29 اسفند ماه 1394: مسابقات گزینشی آسیایی آستانه قزاقستان
2 تا 4 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی اولان باتور مغولستان
16 تا 18 اردیبهشت ماه 1395: مسابقات گزینشی استانبول ترکیه

 


رده‌بندی انفرادی و تیمی اوزان هشت‌گانه این رقابت‌ها به شرح زیر است:
57 کیلوگرم:
1-ولادیمیر خینچگاشویلی (گرجستان) 2- حسن رحیمی (ایران) 3- ویکتور لبدوف (روسیه) و بخبایار اردنبات (مغولستان) 5- هاک جین جانگ (کره‌شمالی) و آرتاس سانا (قزاقستان)
61 کیلوگرم:
1- حاجی علی‌یف (آذربایجان) 2- نومین باتبولد (مغولستان) 3- ولادیمیر دوبوف (بلغارستان) و واسیل شوپتار (اوکراین) 5- ماساکازو کاموی (ژاپن) و باجرانگ (هند)... 18- بهنام احسان‌پور (ایران)
65 کیلوگرم:
1-فرانک چامیزو (ایتالیا) 2- اختیار نوروزوف (ازبکستان) 3- سیداحمد محمدی (ایران) و  سوسلان رامونوف (روسیه) 5- طغرل عسگروف (آذربایجان) و گانزوریک (مغولستان)
70 کیلوگرم:
1- ماگومدرسول گاجی ماگومدوف (روسیه) 2- حسن یزدانی (ایران) 3- جیمز گرین (آمریکا) و یاکوب گور (ترکیه) 5- میروسلاو کایروف (لهستان) و عظمت نوریکوف (بلاروس)
74 کیلوگرم:
1- جردن باروس (آمریکا)‌ 2- اونوربات پوروجاو (مغولستان) 3- انور گدویف (روسیه) و نارسینگ یاداو (هند) 5- علیرضا قاسمی (ایران) و زلیم خان خاجی‌یف (فرانسه)
86 کیلوگرم:
1-عبدالرشید سعداله‌یف (روسیه) 2- سلیم یاشار (ترکیه) 3- علیرضا کریمی (ایران) و ساندرو امیناشویلی (گرجستان) 5- میهایل گانف (بلغارستان) و ماگومدگاجی خاتی‌یف (آذربایجان)
97 کیلوگرم:
1-کِیل اسنایدر (آمریکا)‌ 2- عبدالسلام گادیسوف (روسیه) 3- پاولو اولینیک (اوکراین) و ختاگ گازیموف (آذربایجان) 5- عباس طحان (ایران) و الیزبار اودیکادزه (گرجستان)
125 کیلوگرم:
1- طاها آکگول (ترکیه) 2- جمال‌الدین ماگومدوف (آذربایجان) 3- بلال ماخوف (روسیه) و گنو پتریاشویلی (گرجستان) 5- لوان بریانیدزه (ارمنستان) و چولونبات جارگالسایخان (مغولستان)... 9- پرویز هادی (ایران)

رده‌بندی تیمی رقابت‌ها به شرح زیر است:
1 -روسیه 61 امتیاز 2- ایران 48 امتیاز 3- گرجستان 42 امتیاز 4- مغولستان 41 امتیاز 5- آذربایجان 39 امتیاز 6- ترکیه 33 امتیاز 7- آمریکا 29 امتیاز 8- بلغارستان 23 امتیاز 9- اوکراین 20 امتیاز 10- هند 14 امتیاز


  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٦/٢٢
تگ ها :

رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان- آمریکا/2015

رده بندی تیمی و انفرادی پنجاه و هفتمین دوره رقابت های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک که روزهای 16 تا 19 شهریورماه و با حضور فرنگی کارانی از 68 کشور دنیا برگزار شد، اعلام گردید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان این رقابت ها که در لاس وگاس آمریکا برگزار شد، روسیه با یک طلا، 4 برنز و 45 امتیاز قهرمان شد.آذربایجان با کسب یک مدال طلا، یک نقره، یک برنز و 39 امتیاز به مقام دوم رسید. اوکراین با یک مدال طلا، یک نقره، 2 برنز و 35 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد. ایران هم با نقره رضایی و ۲ برنز قادریان و اخلاقی به همراه پنجمی عبدولی با 31 امتیاز چهارم شد.

ایران همچنین در وزنهای 98، 85 و 75 کیلوگرم سه سهمیه المپیک گرفت و برای تصاحب سه سهمیه باقی مانده، ملی پوشان باید به مسابقات گزینشی بروند. در مجموع در این رقابت ها در شش وزن المپیکی(به جزء اوزان 71 و 80 کیلوگرم) 36 نفر سهمیه المپیک را به دست آوردند.، که روسیه و آذربایجان در چهار وزن سهمیه المپیک را کسب کردند، و ایران و اوکراین در سه وزن به این مهم دست یافتند.
رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

59 کیلوگرم: 1- مولینا بوررو (کوبا) 2- روشن بایراموف (آذربایجان) 3- وون چول یون (کره شمالی) و آلمات کبیسبایف (قزاقستان) 5- آرسن ارالیف (قرقیزستان) و سوسلان دورایف (بلاروس) ... حمید سوریان با رأی داوران دیسکالفه شد.
66 کیلوگرم: 1- فرانک استابلر(آلمان) 2- ریو هانسو(کره جنوبی) 3- آرتم سورخوف(روسیه) و داوور استفانک(صربستان) 5- میگران آراتونیان(ارمنستان) و تارک عزیز بنیسا(الجزایر) و....34 – مهدی زیدوند(ایران)
71 کیلوگرم: 1- رسول چونایف (آذربایجان) 2- آرمن واردانیان (اوکراین) 3- آدام کوراک (روسیه) و کنات تالروث (سوئد) 5- تسیمور بردیف (بلاروس) و ماتیاس ماچ (آلمان) ... 14- افشین بیابانگرد (ایران)
75 کیلوگرم:1- رومن ولاسوف(روسیه) 2- مارک مادسن(دانمارک) 3- آندره بسیک(آمریکا) و دوژان کارتیکوف(قزاقستان) 5- سعید عبدولی(ایران) و الوین مورس علی یف(آذربایجان)
80 کیلوگرم: 1- سلجوق جبی (ترکیه) 2- ویکتار ساسونوفسکی (بلاروس) 3- یوسف قادریان (ایران) و لاشا گوبادزه (گرجستان) 5- آسخات دلمحمداف (قزاقستان) و سامات شیرداکوف (قرقیزستان)
 85 کیلوگرم: 1- ژان بلنیوک (اوکراین) 2- رستم آساکالوف (ازبکستان) 3- حبیب الله اخلاقی (ایران) و سامان طهماسبی (آذربایجان) 5- رامی هیتانمی (فنلاند) و تاماش لورینچ (مجارستان) 
98 کیلوگرم:1- آرتور الکسانیان(ارمنستان) 2- قاسم رضایی(ایران)  3- اسلام مگومدوف(روسیه) و دیمیتری تیمچنکو(اوکراین)  5- الیس گوری(بلغارستان) و الکسیس سی رارو(رومانی)
130 کیلوگرم: 1- رضا کایالپ (ترکیه) 2- میهاین لوپز (کوبا) 3- الکساندر چرنیتسکی (اوکراین) و بلال ماخوف (روسیه) 5- صباح شریعتی (آذربایجان) و روبرت تیموتی اسمیت (آمریکا) ... 26- مهدی علیاری


رده بندی تیمی :
1- روسیه با 45 امتیاز 
2- آذربایجان با 39 امتیاز
3- اوکراین با 35 امتیاز 
4- ایران با 31 امتیاز 
5- قزاقستان با 23 امتیاز 
6- بلاروس با 21 امتیاز 
7- ترکیه با 20 امتیاز 
8- آلمان با 20 امتیاز 
9- قرقیزستان با 20 امتیاز 
10- کوبا با 19 امتیاز
11- ارمنستان با 18 امتیاز
12- کره جنوبی با 17 امتیاز 
13- آمریکا با 17 امتیاز 
14- مجارستان با 17 امتیاز 
15- گرجستان با 12 امتیاز

اسامی کشورها با توجه به تعداد سهمیه کسب شده در مسابقات به شرح زیر است:
چهار سهمیه: روسیه – آذربایجان
سه سهمیه: ایران - اوکراین
دو سهمیه: کوبا – بلاروس – ارمنستان – قزاقستان - آمریکا
یک سهمیه: کره شمالی– قرقیزستان – آلمان – کره جنوبی – صربستان – الجزایر – دانمارک– فنلاند- ازبکستان – مجارستان – رومانی – بلغارستان 

               
  
نویسنده : عباس محمد نژاد ; ساعت ٤:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/٦/۱٩
تگ ها :

← صفحه بعد